Fehérgyarmati Kölcseyből a nemzetközi versenyekig – Tenisztehetségünk Kövesligeti Lénárd

Kövesligeti Lénárd a Kölcsey Ferenc Református Általános Iskola és Óvoda 8. osztályos
tanulója.
Mozgásigénye, sportszeretete már korán megmutatkozott, kipróbálta magát a karatéban és a fociban is, de az igazi sportját 5 évvel ezelőtt, kilenc évesen találta meg, amikor elkezdett teniszezni. Egy nyári tenisztanfolyamon Falcsik Józseftől tanulta meg az alapokat, majd több, mint három évig Péter Zsolt irányításával fejlődhetett tovább. Edzője javaslatára 11 évesen vett részt először egy kisebb versenyen Debrecenben, amit meg is nyert, majd egyre többször indult komolyabb versenyeken is.
Az F14-es korosztályban már Nyíregyházán készült a megmérettetésekre, kezdetben Zubor Zsófia segítségével, ez év tavaszától pedig Csonka Gábor irányításával. A rendszeres teniszedzések mellett naponta erőnléti edzéseket is tart otthon, illetve az iskolában is. Legtöbb sikerét 2022-ben érte el. 19 korosztályos versenyen indult az ország különböző helyszínein (Debrecen, Baja, Szentes, Százhalombatta, Gyula, Siófok, Balatonboglár, Zalaegerszeg, Győr, Budapest), ezeken a versenyeken 16 dobogós helyezés a mérlege: 6 arany, 5 ezüst és 5 bronzéremmel gazdagodott. A kitartó munka eredményeképpen már októberben bekerült az F14-es korosztály top 10-es csoportjába. Egyéni versenyei mellett ebben az évben a Balatonfüredi csapat tagjaként is szerepelt a
korosztályos bajnokságban. A csapat a Vidékbajnokságon 3. helyezett lett, így részt vehetett az Országos Bajnokságon, ahol hetedikként végzett. Négy alkalommal nemzetközi versenyen is elindult, háromszor Magyarországon, és egyszer Szlovéniában. Az első nemzetközi mérkőzését egy olasz gyerek ellen nyerte Szlovéniában. A legjobb nemzetközi eredményét augusztusban Budapesten érte el, amikor két osztrák és egy szerb fiatalt legyőzve a legjobb 16-ig jutott.
A korosztályos versenyek mellett felnőtt versenyeken is részt vett. Egyéniben Budapesten egy harmadik helyezést szerzett. Emellett a fehérgyarmati OB 3-as csapat állandó tagjaként ő is hozzájárult ahhoz, hogy a csapat megnyerje a bajnokságot, hiszen tavasszal és ősszel is minden egyéni meccsét magabiztosan hozta.
A legnagyobb siker 2022-ben az volt, hogy az országos ranglista 8. helyét elfoglalva részt vehetett a december 10-től 13-ig a Nemzeti Edzésközpontban megrendezett Mesterversenyen, ahol az adott korosztályból az ország legjobb nyolc versenyzője küzd meg egymással. Itt 4 budapesti, egy szegedi, egy nyíregyházi és egy zalaegerszegi fiatal mellett képviselhette Fehérgyarmatot. Ezen a versenyen legjobb teljesítményét nyújtva ismét dobogóra állhatott, megszerezve a 3. helyet.

Kövesligeti Lénárd

Mesterverseny 2022

Idén az F16-os korosztályban fog indulni, ahol egy még erősebb mezőnyben kell majd teljesítenie. Lénárd nem csak a sportban igyekszik kiemelkedő teljesítményt nyújtani, nagyon fontos számára a tanulás is. Minden év végén kitűnő tanulmányi eredményt ért el, rendszeres résztvevője a tanulmányi versenyeknek, szavaló- és prózamondó- valamint helyesírási versenyeknek.

A Magyar Nyelv Napja alkalmából ebben az évben meghirdetett „Írj levelet Kazinczy Ferencnek” irodalmi pályázaton harmadik lett, jutalmát november 13-án a Pesti Vigadóban vehette át.